Extra Duty List

Time Table Allotment (Senior / Middle) Ms. Sarita Singh
Ms. Rajni Dhawan
Ms. Pooja Maithani
(Senior / Middle) Ms. Nishi Dhanjal
Ms. Pooja Maithani
(Senior / Middle) Ms. Rajni Dhawan
(III - V) Ms. Mona Sharma
Ms. Ritu Arora
Portal Result Ms. Chanchal Chandana
(VI - XII) Ms. Swati Panhani
Transport Mr. Paramvir Singh
Senior Routes (Sector - 45) Mr. Kamal Singh Mehta
Mr. Mahender Singh
Junior  Routes (Sector - 47) Ms. Anita Rangi
Mr. Balbeer Singh
Ms. Manjul Sahni
Infant Routes (Sector - 40) Mr. Balbeer Singh
HPE Coordinator
XII Mr. Kamal Singh Mehta
XI Ms. Reena Sonkar
X Mr. Ishwar Dass
IX Mr. Pardeep Kumar
Atal Tinkering Lab (Coordination) Ms. Kavita Tewari
Ms. Ritu Arora
Ms. Anjali Balana
Ms. Rachna Bhatia
Ms. Sonu Khandelwal
Functions Coordinator Ms. Pooja Parwanda
(Senior / Middle) Ms. Rekha Ajay
(Junior) Ms. Rajendrani Mukherjee
Ms. Dhara Seth Bhatnagar
Reps
School Ambience
Overall Incharge Ms. Madhumita Nandi
A - Block Mr. Sushanta Chaterjee
B - Block Ms. Bhavna Srivastava
C - Block Ms. Rupina Anand
Exchange Programmes
German Ms. Pooja Parwanda
French Ms. Sarabjit Lall
Polish Ms. Mamta Kanti Kumar
Coordinator UNIC Ms. Leela Grewal
Microsoft Engagement Ms. Chanchal Chandna
Ms. Ruchi Baweja
Coordinator for Student Welfare Ms.Rina Bhardwaj
Canteen Committee Ms. Ritika Oberoi
Ms. Heena Sharma
Team Shiksha Kendra Activities Ms. Deepti Kochak
Ms. Neelam Sharma
Olympiad / SMTE etc. Ms. Neha Seth
Ms. Pooja Batra
Duke of Edinburgh Ms. Manju Lata Dwivedi
Mr. Pardeep Kumar
TGELF Ms. Archana Singh
Ms. Avni Mehta
Interact Ms. Rekha Ajay
Ms. Neha Kadian
Intach / Itihaas (Incharge) Ms. Leeza Dutta
Senior / Middle Ms. Avni Mehta
Ms. Poonam Sood
(Junior) Ms. Monika Aggarwal
Ms. Rashmi Kochar
Cyber Congress Ms. Shreya Jain
Ms. Shreha Bisla
Social Media Coordination Ms. Bhawna Dhawan
Content Writing Ms. Jyotika Kapoor
Theatre / Street Play Ms. Neelam Sharma
Ms. Anju Bhatnagar
Ms. Meera Grover
Record Keeping Ms. Ritu Bhalla
Photographs / Newspaper Cuttings Ms. Shikha Jain
Ms. Alpana Gaur
School Portal
Senior and Middle Ms. Monisha Ahluwalia
Junior Ms. Mona Sharma
Primary Ms. Neeti Duggal
Infant Reps
Alumni Cell Ms. Harmeet Kaur
Ms. Shradha Bhatnagar
Health Club and CEEC
(Senior) Ms. Grishma Sharma
Ms. Deepti Puri
(Middle) Ms. Vanita Dhawan
Ms. Minakshi Puri
(Junior)(Sector - 45) Ms. Deepa Mathur
Ms. Charu Sharma
(Sector - 47) Ms. Anamika
Teacher's Resource Centre Ms. Ritu Bhalla
Squad (Quiz and Debate Club) Ms. Rekha Yadav
Ms. Hema Jain
Pulse (Biology Club) Ms. Sangeeta Luthra
Ms. Grishma Sharma
Red Shift (Physics Club) Ms. Sunita Kandpal
Ms. Paramita Dey
Allotropes (Chemistry Club) Ms. Ritu Jain
Ms. Ruchi Kapoor
Node (Computer Club) Ms. Ritu Arora
Ms. Chanchal Chandana
Kaizen (Commerce Club) Ms. Jaya Raswant
Ms. Manju Lata Dwivedi
Viewfinders (Photography Club) Ms. Ruchi Baweja
Ms. Alka Sanan
Pi Squad (Maths Club) Ms. Neetika Nanda
Ms. Pushpa Yadav
Yuvrang (Hindi Club) Ms. Kiran Soni
Mr. Vinod Sharma
As you like it... (English Club) Ms. Survi Sinha
Ms. Richa Sinha
Dharohar (S.St. Club) Ms. Leeza Dutta
Ms. Madhuban Ganguly
Ms. Gunjan Jalodia
Insight (Psychology Club) Ms. Renuka Fernandes
Ms. Malini Chaturvedi
MUN Ms. Kanu Chopra
Ms. Opinder Bains
NASA Ms. Harpreet Joshi
Ms. Namrata Negi
Spic Macay Mr. Ravi Gangani
Ms. Ritupriya Swain
Webzine and School Live Magazine
(Senior) Ms. Richa Sinha
Ms. Jenia Chattopadhyay
(Junior) Ms. Archana Malik
Buddy Reading Programme (Junior) Reps
Assembly, Inter House Activities and Guest Speaker Programme
Inter House Activities
(Sector - 45)
Ms. Rajendrani Mukherjee (Assembly)
Ms. Dhara Seth Bhatnagar (Assembly)
Ms. Arushi Garg (Inter House)
Ms. Anupama Raheja (Inter House)
Guest Speaker Programme
(Sector - 47)
Reps
Ms. Arti Kapoor (Assembly)
Ms. Vandana Kapoor (Inter House)
(Primary)
(Infant)
Reps
VI - VIII Ms. Geeta Mehta
Ms. Priyanka Kochgaway
IX - XII Ms.Rina Bhardwaj (XI-XII)
Ms. Sonali Dewan (IX-X)
Ms. Kavita Tewari (GSP-XI)
Ms. Swati Panhani (GSP-XI)
Dispersal (Junior) Ms. Deepti Bhatia
(Middle) Reps